מטפלת קרניו סקראל בשילוב הילינג

טיפול קרניו סקראל פועל על איזון מערכת הקרניוסקראל ומתבצע באמצעות מגע עדין של 5 גרם. מערכת הקרניוסקראל מורכבת מתעלת עמוד השדרה של האדם, יחד עם רקמות חיבור (פאשיה), עצמות הגולוגולת (הקרניום) ועצם העצה (הסקרום). חוסר איזון במערכת הקרניאלית עלול ליצור שרשרת תגובות פיזיות בגופנו. באמצעות הטיפול במגע עדין בנקודות מסוימות בגוף ניתן להקל על כאבים פיזיים, לפתוח חסמים ולהחזיר את המערכת לאיזון. החזרת האיזון משפיעה על המערכת הקרניו-סקראלית וגורמת לשינויים והבדלים משמעותיים בתחושתו הפיזית ולעיתים הרגשית של המטופל.

במערכת הקרניוסקראל מתקיימת תנועה של התרחבות והתכווצות הגוף שמכונה המקצב הקרניו סקראלי או כפי שסאתרלנד כינה אותה "נשימת החיים". התרחבות והתכווצות הגוף כל כך עדינה שנדרשות ידיים מיומנות של מטפלת בקריונסקראל לחוש בה.

בואו נדבר על טיפול קרניוסקראלי ועל האופן בו הוא יכול לתרום לכל חלק ואיבר בגופנו. לפי גישת הקרניוסקראל הגוף הוא מערכת של השתקפויות ולכן אם נפגענו באזור אחד של הגוף ייתכן מאוד שהכאב יתבטא באזורים נוספים. 
פעמים רבות, אנשים חשים בכאבים כאלו ואחרים, שאינם יודעים מה מקורם. לעיתים מקור הכאב יכול לנבוע ממכה שקיבלו לפני שנים שיצרה תזוזה קטנה אך משמעותית בעצמות שעד היום נותנת את אותותיה. כל איבר ורקמה בגוף מחוברים למערכת הקרניוסקראל דרך עצבים ורקמות חיבור, לכן באמצעות הקשבה למקצב הקרניוסקראל ניתן לקבל משוב על המערכת של האדם.


קרניו סקראל מטפלים במרכז

האם מטפלת בקרניו סקראל מעניקה טיפול פיזי או רגשי? נרחיב. 
בשנים האחרונות הולכת ורווחת המגמה כי הנפש והגוף הפיזי מושפעים ומשפיעים אחד על השני יותר ויותר מחקרים מצביעים על הכוח של מיינדפולנס בריפוי והקלה על כאב. כמו כן, כבר שנים מתקיימים מחקרים בהם קיימת קבוצת ביקורת שנותנים לה תרופת פלסיבו (דמה) לעומת קבוצת ניסוי שנותנים לה תרופה ובמקרים רבים תוצאות ההחלמה זהות. כל אלו מצביעים על כך כי למיינד  שלנו יש תפקיד מרכזי בריפוי של עצמנו.


טיפול הקרניוסקראל בשילוב טיפול היליניג משתמש בחוכמה העתיקה של הגוף ברצונו להחזיר עצמו למצב של איזון. הטיפול הרמוני בכך שהוא משלב אלמנטים של גוף רגש ורוח יחדיו ומאפשר לגוף להשתקם. 


טיפול קרניו סקראל (טיפול קרניוסקראלי) נע בין הפיזי לרוחני ולכן לעיתים גם משפיע עמוקות על רבדים נפשיים ורגשיים בנפשו של המטופל או המטופלת. הטיפול משלב מגע עדין יחד עם רגיעה עמוקה. כאשר לעיתים, אנשים גם נרדמים במהלך הטיפול, במיוחד כשמשלבים יחד עם הטיפול שיטות הילינג וטיפול אנרגטי.    


מערכת הקרניו סקראלית בגופנו 
טיפול הקרניוסקראל ייחודי בעוצמה השקטה שלו מתוך המגע העדין ובהשפעתו על מערכות שונות בגוף. הטיפול הומצא לפני שנים רבות (בשנת 1970) על ידי האוסטאופת והמנתח, ד"ר ג'ון אפלדג'ר. זאת, לאחר שד"ר וויליאם גרנר סאתרלנד, אשר היה בזמנו אוסטאופת, גילה שמבנה העצמות בגולגולת של האדם, מעיד על תנועה. דבר זה הוביל אותו לפתח את הטיפול הקרניאלי. כיום, טיפול קרניוסקראלי הוא נפוץ מאוד, אך חשוב לאתר מטפלת בקרניו סקראל שנחשבת מומלצת. 

 

היו ברוכים

רננה
 

 :לקביעת טיפול

הקלינקה ממוקמת בכפר סבא

להצטרפות למייל החודשי שמכיל עדכונים על סדנאות, טיפים ועוד...