טיפול בכאב כרוני

כאב כרוני הינו כאב מתמשך אשר פוגע באיכות החיים של האדם ומשפיע עליו ברמה הפיזית ורמה הרגשית.

אדם יכול להיוולד עם כאבים כרוניים הנובעים כתוצאה ממום מולד ומחלה גנטית לעומת זאת כאב כרוני יכול להופיע באמצע החיים אם זה בעקבות תאונה מחלה וכו. כיום נושא הכאב נחקר ברפואה המערבית וקיימות מרפאות כאב המסייעות להתמודד עם הכאב הכרוני היומיומי.


מלבד הכאב הפיזי קיימות ההשלכות הרגשיות של ההתמודדות עם הכאב. אדם שהכיר עצמו עד כה כבריא  נהיה לפתע חולה וכעת עליו להסתגל למצב החדש. כאשר האדם נאבק בקבלת המצב החדש הוא סובל כיוון שטמון בו הזיכרון של עצמו כבריא וכן ההשוואה של איך הרגיש בעבר ואיך הוא מרגיש כיום. 


איך מטפלים בכאב כרוני?


בקליניקה מייצרים דיאלוג עם הכאב, ישנם מקרים בהם ניתן להקל על הכאב ואף להגיע למצב שהגוף מרפא ומעלים אותו. עם זאת, ישנם מקרים בהם על האדם להסתגל למצב החדש ולמצוא אסטרטגיות לשפר את איכות חייו ולמצות את הזמן שנשאר לו. 


טיפול בכאבים כרוניים עשוי לכלול סוגים שונים של טיפולים, המוענקים לכם על ידי מטפלת מומלצת לטיפול בכאב כרוני. פעמים רבות אנשים עוברים הרבה סוגי שיטות עד שהם מוצאים את הטיפול המתאים עבורם, מזמינה אתכם לבדוק האם הטיפול בקליניקה יסייע לכם להפחתת הכאב עד להעלמתו. מי היא מטפלת לכאב כרוני? אפשר להסתייע במטפלות המעניקות לכם סוגי טיפולים שונים כמו היליניג, עיסוי רקמות עמוק, טיפול קרניו-סקראלי, דיקור ועוד מגוון שיטות, מה שחשוב הוא שהטיפול יראה תוצאות.


לעיתים הדרך לטיפול בכאבים כרוניים, כוללת מסע פנימי למציאת שורש הכאב. לא פעם, מקור הכאב יכול להיות כתוצאה מרגש שלא התמודדנו איתו אחרי פרידה, מוות, טראומה ועוד. לתאים בגופנו יש זיכרון והם אוגרים בתוכם רגשות שליליים שעלולים להתבטא  לרוב בכאב פיזי וחולי. חוויות מהעבר יעלולות במהלך השנים ליצור בגופנו משקעים, מחסומים, מיגרנות, כאבים כרוניים, חרדות, סטרס, לחץ, כאבי בטן, עייפות תמידית, בעיות שינה ועוד. 


כאב כרוני ברפואה משלימה
טיפול בכאב רפואה משלימה על ידי מטפל מומלץ? בהחלט כדאי. אנחנו לא באמת יודעים אילו סוגי טיפולים ישפיעו עלינו ואילו פחות. גם אם עברתם את כל הממסד הרפואי ועדיין לא מצאתם פתרון לכאבים כרוניים, עדיין מומלץ ביותר לפנות לרפואה המשלימה. 


בעוד שחלק מהאנשים לא מוצאים את המענה המדויק עבורם בממסדים הרפואיים-מערביים, הם יכולים דווקא כן למצוא טיפול הולם ברפואה האלטרנטיבית משלימה. כאב כרוני טיפול משלים, יכול לכלול למשל טיפולי היליניג וקרניו סקראל.\


האם הטיפול שלי עוזר בכאב כרוני


לא פעם, אנשים פונים אליי ושואלים האם הטיפול שלי יעזור להם לרפא כאב כרוני, התשובה הכי כנה שביכולתי לתת היא שלחלק מהאנשים הטיפול בכאב כרוני יעיל מאוד ברמה המיידית, כלומר מיד לאחר הטיפול כבר נראה תוצאות של שיפור והקלה בכאב. אצל חלק מהאנשים ייקח זמן ממושך יותר לראות תוצאות ואצל השאר לא נראה כלל תוצאות. 


למה זה ככה? אנשים שונים אחד מהשני לכל אדם מתאים מטפל אחר, שיטה אחרת ועוד. הצלחת טיפול תלויה בפרמטרים רבים ביניהם הדינמיקה בין המטפל למטופל, רצונו של המטופל להחלמה אמיתית והסכמה לשחרר את מה שהחולי נתן לו, תדר ספציפי של המטופל לעומת התדר הספציפי שאני עובדת עמו בטיפול ועוד.


 אנשים רבים מוצאים עצמם בסיטואציה בה הכאב הוא כבר ממש בלתי נסבל, במקרים בהם אתם חשים בכאבים כרוניים שגם גוברים עם הזמן, מומלץ מאוד לשלב עם הטיפול הרפואי שלכם טיפולים משלימים, כמו היליניג, קרניו סקראל (מוזמנים לקרוא עוד במאמרים על קרניו סקראל והיליניג). ניתן ורצוי לטפל בכאבים כרוניים בגוף, מזמינה אתכם לקבוע טיפול בקליניקה ולהצטרף לרבים שכבר יצאו עם הקלה בכאב עם חיוך על הפנים. 

 

היו ברוכים

רננה
 

 :לקביעת טיפול

הקלינקה ממוקמת בכפר סבא

להצטרפות למייל החודשי שמכיל עדכונים על סדנאות, טיפים ועוד...